High Heels Pointed Toe Shoes Woman Shoes Elegant Winter Shoes New Trend Boots Party Ladies Shoes Pumps
Original price was: $ 131.$ 67Current price is: $ 67.
High Heels Pointed Toe Shoes, Woman Shoes, Elegant Winter Shoes, New Trend Boots, Party Ladies Shoes Pumps
High Heels Pointed Toe Shoes, Woman Shoes, Elegant Winter Shoes, New Trend Boots, Party Ladies Shoes Pumps






| Weight | 22 g |
|---|---|
| Dimensions | 22 cm |
| Brand Name | XJRHXJR |
| Boot Type | Modern Boots |
| Shaft Material | PU |
| With or install Professional accessories | None |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | Rubber |
| Upper Material | Kid Suede |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Winter |
| Insole Material | PU |
| Upper fixing method | sticking |
| Heel Type | Square Heel |
| Lining Material | PU |
| Whether waterproof | Yes |
| Whether with metal toe cap | No |
| Gender | Women |
| Boot Height | Ankle |
| Item Type | BOOTS |
| Fashion Element | Sewing |
| Toe Shape | Pointed Toe |
| Heel Height | Super High (8CM – Up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | LEISURE |
| is_handmade | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | True to Size |
| Closure Type | Slip-On |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"32","BR":"31","JP":"20","UK":"1","KR":"205","MX":"21","US":"3.5"},"length":{"cm":"20.5","inch":"8.07"},"size":"31","vid":200001014},{"countrySizeMap":{"EU":"33","BR":"32","JP":"20.5","UK":"1.5","KR":"210","MX":"21.5","US":"4"},"length":{"cm":"21","inch":"8.27"},"size":"32","vid":200000331},{"countrySizeMap":{"EU":"33.5","BR":"33","JP":"21","UK":"2","KR":"215","MX":"22","US":"4.5"},"length":{"cm":"21.5","inch":"8.46"},"size":"33","vid":200000332},{"countrySizeMap":{"EU":"35","BR":"33","JP":"22","UK":"2.5","KR":"225","MX":"22.5","US":"5"},"length":{"cm":"22","inch":"8.66"},"size":"34","vid":100010481},{"countrySizeMap":{"EU":"35.5","BR":"33.5","JP":"22.5","UK":"3","KR":"230","MX":"23","US":"5.5"},"length":{"cm":"22.5","inch":"8.86"},"size":"35","vid":200000333},{"countrySizeMap":{"EU":"36","BR":"34.5","JP":"23","UK":"3.5","KR":"235","MX":"23.5","US":"6"},"length":{"cm":"23","inch":"9.06"},"size":"36","vid":200000334},{"countrySizeMap":{"EU":"37","BR":"35","JP":"23.5","UK":"4","KR":"240","MX":"24","US":"6.5"},"length":{"cm":"23.5","inch":"9.25"},"size":"37","vid":100010482},{"countrySizeMap":{"EU":"38","BR":"36","JP":"24","UK":"5","KR":"245","MX":"24.5","US":"7"},"length":{"cm":"24","inch":"9.45"},"size":"38","vid":200000898},{"countrySizeMap":{"EU":"38.5","BR":"36.5","JP":"24.5","UK":"5.5","KR":"250","MX":"25","US":"7.5"},"length":{"cm":"24.5","inch":"9.65"},"size":"39","vid":200000364},{"countrySizeMap":{"EU":"39","BR":"37.5","JP":"25","UK":"6","KR":"255","MX":"25.5","US":"8"},"length":{"cm":"25","inch":"9.84"},"size":"40","vid":100013888},{"countrySizeMap":{"EU":"40","BR":"38","JP":"25.5","UK":"6.5","KR":"260","MX":"26","US":"9"},"length":{"cm":"25.5","inch":"10.04"},"size":"41","vid":100010483},{"countrySizeMap":{"EU":"40.5","BR":"38.5","JP":"26","UK":"7","KR":"265","MX":"26.5","US":"9.5"},"length":{"cm":"26","inch":"10.24"},"size":"42","vid":200000337},{"countrySizeMap":{"EU":"41.5","BR":"40","JP":"26.5","UK":"7.5","KR":"270","MX":"27","US":"10"},"length":{"cm":"26.5","inch":"10.43"},"size":"43","vid":200000338},{"countrySizeMap":{"EU":"42","BR":"40.5","JP":"27","UK":"8.5","KR":"275","MX":"27.5","US":"10.5"},"length":{"cm":"27","inch":"10.63"},"size":"44","vid":100010487},{"countrySizeMap":{"EU":"43","BR":"41","JP":"27.5","UK":"9","KR":"280","MX":"28","US":"11"},"length":{"cm":"27.5","inch":"10.83"},"size":"45","vid":3116},{"countrySizeMap":{"EU":"43.5","BR":"42","JP":"28","UK":"9.5","KR":"285","MX":"28.5","US":"11.5"},"length":{"cm":"28","inch":"11.02"},"size":"46","vid":200000899},{"countrySizeMap":{"EU":"44.5","BR":"42.5","JP":"28.5","UK":"10","KR":"290","MX":"29","US":"12"},"length":{"cm":"28.5","inch":"11.22"},"size":"47","vid":200000339},{"countrySizeMap":{"EU":"45","BR":"43.5","JP":"29","UK":"10.5","KR":"295","MX":"29.5","US":"13"},"length":{"cm":"29","inch":"11.42"},"size":"48","vid":200000900},{"countrySizeMap":{"EU":"46","BR":"44","JP":"29.5","UK":"11.5","KR":"300","MX":"30","US":"13.5"},"length":{"cm":"29.5","inch":"11.61"},"size":"49","vid":100010488},{"countrySizeMap":{"EU":"46.5","BR":"45","JP":"30","UK":"12","KR":"305","MX":"30.5","US":"14"},"length":{"cm":"30","inch":"11.81"},"size":"50","vid":200000901}]} |







Reviews
There are no reviews yet.